Przegląd samochodu wciąż ważniejszy niż przegląd stanu zdrowia?

Przegląd samochodu wciąż ważniejszy niż przegląd stanu zdrowia?

Twój mąż, brat lub tato wciąż nie jest przekonany do badań profilaktycznych? Przegląd samochodu wciąż ważniejszy niż przegląd stanu zdrowia? Może nieprzekonanych przekonają liczby, bo te są zatrważające. Co trzecia osoba czytająca TEN artykuł zachoruje na raka. Pytaniem otwartym pozostaje: kiedy się o tym dowie i czy zdąży z rozpoczęciem leczenia. Zanim będzie za późno…

nowotwory z tendencją wzrostową

Niestety statystyki nie napawają optymizmem. Coraz więcej z nas zapada na choroby nowotworowe i trend będzie się niestety nasilał. Żyjemy coraz dłużej, a wiek jest jednym z czynników zwiększających zachorowalność. Co więcej, nasz – zachodni – styl życia także nie jest czynnikiem poprawiającym statystyki. Żyjemy szybko, w pośpiechu, jadamy posiłki bardzo niskiej jakości, wielu z nas nie ma czasu i chęci na aktywność ruchową… To wszystko sprawia, że nowotwory są wciąż jedną z podstawowych przyczyn zgonów na świecie.

nowotwory a wyleczalność

Lekarze od lat z uporem maniaka powtarzają, aby chorób nowotworowych nie demonizować i po prostu podejść do tematu racjonalnie: zdrowy tryb życia i badania profilaktyczne zwiększają nasze szanse w walce z nowotworami tysiąckrotnie! Nowotwory wcześnie wykryte są uleczalne!

statystyki

Niestety w Polsce liczby są jeszcze bardziej zasmucające niż w innych krajach Europejskich. Według Głównego Urzędu Statystycznego na 156 tysięcy zachorowań na nowotwory w naszym kraju blisko 100 tysięcy chorób nowotworowych będzie przyczyną zgonu. Oznacza to, że ponad połowa chorych zostanie zdiagnozowana zbyt późno, aby uratować życie. Życie czyjejś mamy, siostry, córki. Życie ojca, brata, męża…

badajmy się!

… a przecież wystarczy się badać! Wystarczy jedna w roku wizyta u lekarza rodzinnego i wspólne zaplanowanie pakietu badań. Lekarz rodzinny, po przeprowadzeniu rozmowy – wywiadu z pacjentem, zaleci odpowiednią strategię badań – jakie badania wykonać warto, jak często, co ile lat. Pamiętajmy także, że wiele testów, nie tylko diagnozujących nowotwory, ale także kontrolujących ogólne parametry stanu zdrowia, możemy wykonać sami, w domu. Test Sintrex, dostępny przez internet i w aptekach stacjonarnych, pomaga wykryć wiele rodzajów nowotworów wtedy, gdy jest szansa na stuprocentowe wyleczenie, we wczesnym stadium choroby!

Dodaj komentarz

Close Menu