Tester Sintrex
sintrex

Tester Sintrex

Tester Sintrex  do zrobienia samemu w domu – określa poziom kwasu 5-hydroksyindolooctowego w organizmie człowieka . Podwyższony poziom kwasu ( 5 HIAA) może pomóc w diagnozie nowotworów : przewodu pokarmowego, żołądka, jelit ,gruczołu mlekowego.

Kwas 5-hydroksyindolooctowy: co to jest? Kwas 5-hydroksyindolooctowy (5-HIAA) to organiczny związek chemiczny, który jest produktem metabolizmu tryptofanu i rozpadu serotoniny. Tryptofan to aminokwas białkowy, a serotonina – hormon tkankowy. Oznaczenie 5-HIAA stosuje się przede wszystkim w diagnostyce rakowiaka i innych nowotworów neuroendokrynnych.

W moczu zdrowego człowieka stężenie 5-HIAA jest niewielkie. Rakowiaki produkują nadprogramowe ilości serotoniny, a to wiąże się z podwyższonym stężeniem 5-HIAA w moczu chorego. Zwiększone wartości 5-HIAA czasem występują także w przebiegu raka płuc i trzustki. Wywodzą się z jelita cienkiego, najczęściej są nowotworami wyrostka robaczkowego. Ich wykrycie jest najczęściej przypadkowe przy okazji zabiegów operacyjnych z innych powodów.

Objawy kliniczne, a tym samym wykrycie rakowiaka następuje w momencie, gdy jest to już zaawansowana postać nowotworu i pojawiają się przerzuty. Rakowiaki wydzielają serotoninę, która wywołuje objawy zwane „zespołem rakowiaka” – zaczerwienienie skóry, biegunki, trudności w oddychaniu, astma lub świszczący oddech, zastoinowa niewydolność serca, kołatanie serca, bóle brzucha, obrzęki.

Dlatego bardzo ważne aby wykryć ten  rodzaj nowotworu wcześniej-  należy zrobić sobie w domu  badanie  testerem Sintrex . Oznaczenie poziomu kwasu 5 -HIAA w organizmie może pomóc we wczesnym wykryciu nowotworu neuroendokrynnego.

 

OPIS

 

Badanie testerem Sintrex – jak się przygotować do badania?

 

Przed badaniem testerem Sintrex  należy na trzy dni:

  • powstrzymać się od jedzenia określonych rzeczy i przyjmowania pewnych leków, przede wszystkim tych, które zawierają tryptofan.
  • nie jeść  bananów, kiwi, awokado, ananasa, orzechów, śliwek, brzoskwiń, pomidorów, czekolady oraz pić herbaty czy kawy -te produkty mogą  wpłynąć na dodatni  wynik testu,
  • na dodatni wynik  testu  mogą mieć również leki takie jak paracetamol, salicylany, metysergid, fenobarbital i niektóre cytostatyki,
  • wynik fałszywie ujemny może być efektem spożycia alkoholu – dlatego też należy nie spożywać alkoholu przed wykonaniem testu,
  • niektóre leki z grupy  neuroleptyków, inhibitorów MAO, metylodopy, izoniazydu i kwasu acetylosalicylowego mogą również wpłynąć na fałszywy wynik testu.

 

Opis kolorów  wyników:

 

1-3 wynik ujemny .                   Niski  poziom  kwasu hydroksyindoolooctowego .

4-5 wynik słabo dodatni .         Zrób test jeszcze raz i bardziej rygorystycznie podejdź do zaleceń

żywieniowych  na 3 dni przed badaniem

6-8 wynik  dodatni                    Występuje podwyższony poziom kwasu hydroksyindooloctowego .

Wyeliminuj u siebie żółtaczkę i obecność Helicobacter Pylori( bakterię

odpowiedzialną za występowanie wrzodów żołądka) . Zrób test jeszcze

raz   i bardziej rygorystycznie podejdź do zaleceń  żywieniowych na 3

dni przed badaniem . Jeśli wynik wyjdzie taki sam udaj się na

konsultacje do lekarza i zrób kompleksowe badania

9  wynik zakłócony                  Zakażenie Helikobacter Pylori -wrzody żołądka .

 

Jeśli osad wyjdzie koloru zielonego lub szarozielonego to oznacza ,że wystąpiło zakażenie żółtaczką – zakażenie błony śluzowej żołądka. Należy wówczas przeprowadzić dodatkowe badania w tym kierunku.

Dodaj komentarz

Close Menu